Вакцинація та діагностика COVID-19: що важливо знати

12:40 05.08

Зараз ми звернемо увагу на ситуацію з коронавірусом, особливо в контексті останніх змін у столиці. Останнім часом у Києві відзначається різке зростання захворюваності на COVID-19, а також збільшення кількості госпіталізацій.

Вакцинація та діагностика COVID-19: що важливо знати
Світлодіодне освітлення

За даними КМДА, якщо на початку липня в медичних закладах столиці перебували лише 20 хворих з діагнозом COVID-19 і один з підозрою, то на початку цього тижня їх вже 73. Про ці зміни та важливі аспекти вакцинації і діагностики розповів лікар Владислав Ващенко у етері Прямий FM.

Лікар пояснив, що пацієнти можуть приходити з різними симптомами: «Пацієнти бувають вакциновані, і у них просто було недомагання, загальна слабкість, вони втратили смакові, нюхові рецептори. І тоді уже буде проведимо лабораторне дослідження.»

Він зазначив, що сучасні випадки часто мають м’які симптоми, а серйозні ускладнення, такі як запалення легень, трапляються рідше: «Зараз такого нема. В основному пацієнти, а більшість пацієнтів вакциновані, так і вони більш легше це переносять.»

Щодо вакцинації, Ващенко пояснив: «Вакцинація доступна, але не в усіх державних установах. Чогось її зараз замало, але вона є. І вона безкоштовна, але її не в такій великій кількості, як раніше було.»

Лікар також наголосив на важливості підтримки колективного імунітету і дав роз’яснення щодо вакцинації вагітних. За його словами, все залежить від триместру. Але, якщо пацієнтка хоче, щоб її вакцінували — то перешкод для цього зазвичай нема.

Збільшення випадків зараження він повʼязує із новими штамами хвороби. А тому, за словами лікаря, варто зміритися із тим, що нам доведеться вакцинуватися від них регулярно.  

«Ситуація в тому, що це з’являється все одно як вірусна інфекція. Так. А от і вона може мутувати. І ми, до прикладу, від грипу вакцинуємося кожен рік.»

Лікар Владислав Ващенко також розповів про зв’язок між алергією та COVID-19. Він зазначає, що алергічні реакції можуть проявлятися після вакцинації, проте це рідкість і зазвичай не є серйозною проблемою. Важливо, щоб пацієнти з тяжкими алергічними реакціями повідомляли лікаря про свою історію алергій. Вакцинацію слід проводити під медичним наглядом, а у разі виникнення алергічних реакцій після вакцинації важливо своєчасно надати медичну допомогу.

Більше інформації про вакцинацію та діагностику COVID-19 – у етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися