Вакцинація дітей від COVID-19: скільки маленьких українців повністю імунізовані

Автор: Галина Ворона
16:58 26.11.2021

Серед усіх хворих на коронавірус близько 10% – неповнолітні. Розповсюдження штаму “Дельта” значно збільшило кількість дітей, яких доводиться госпіталізувати. Лише минулої доби в Україні інфікувалась на COVID-19 1441 дитина. За весь час пандемії захворіло понад 150 тисяч дітей, померло більше 50. Тому для дітей, так само як і для дорослих, сакцинація – єдиний надійний спосіб уникнути тяжкого перебігу хвороби та не потрапити до лікарні.

Вакцинація дітей від COVID-19: скільки маленьких українців повністю імунізовані

Як розповів у своєму Телеграм-каналі голова комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький, повний курс щеплення від COVID-19 в Україні пройшли 70 тисяч дітей, одну дозу отримали майже 50 тисяч.

Він також відповів на кілька найпоширеніших питань стосовно вакцинації дітей, із якими до нього звертаються українці.

Як вакцинувати дитину?

Треба звернутись до педіатра або сімейного лікаря. Перевірити, чи пройшла дитина всі щеплення згідно Національного календаря щеплень. Якщо так, і немає протипоказань, лікар виписує направлення на вакцинацію.

Потім треба обрати пункт щеплення, де в наявності є вакцина Pfizer-BioNTech. Щеплення у пункті вакцинації проводиться лише у присутності батьків.

Чи можна вакцинувати від COVID-19 дитину після одужання від коронавірусу або рутинної вакцинації?

Після проведення рутинного щеплення потрібно зачекати 14 днів, а після одужання МОЗ рекомендує провести щеплення через 28 днів.

Якими вакцинами щеплять дітей?

В Україні дозволена вакцинація дітей від 12 років вакциною Pfizer-BioNTech. За даними дослідження, у віковій групі 12-18 років ефективність вакцини проти госпіталізації складає 93%. Інтервал між дозами стандартний: 21-28 днів.

Чи можна згенерувати дитячий сертифікат вакцинації у “Дії”?

З 2 листопада у застосунку “Дія” можна отримати сертифікат про вакцинацію дитини, яка зробила хоча б одне щеплення. Згенерувати його можуть батьки у своєму додатку “Дія”. Для цього потрібно додати свідоцтво про народження дитини, в меню “послуги” вибрати “COVID-сертифікат” та відправити запит, документ має “підтягнутись”. З 14 років діти можуть самі встановити та авторизуватись в “Дії” за допомогою ID-карти або біометричного паспорту. Сертифікат у паперовому вигляді можна отримали після двох доз.

Чи вакцинують дітей в інших країнах?

Вакцину Pfizer-BioNTec використовують для щеплення дітей у понад 100 країнах світу, в тому числі у США, Канаді, Австралії, Японії, Великій Британії та країнах ЄС. В Ізраїлі дітям від 12 років вже дозволили робити третю “бустерну” дозу.

У провідних країнах наразі розпочинають щеплення вікової групи 5-11 років: відповідний дозвіл у США надали 3 листопада, у ЄС – вчора, в Ізраїлі вакцинація розпочнеться з 23 листопада.

Нагадаємо, з 30 липня МОЗ дозволило в окремих випадках щеплення дітей старше 12 років вакциною Pfizer-BioNTech. Зокрема, для тих, хто має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після коронавірусної хвороби. Місяць тому вакцинуватись дозволили усім дітям від 12 років, і щеплення почали робити масово.

Великий Київ у Google News

підписатися