Найбільші зарплати на відбудові на рівні 18-20 тис грн платять керівникам та фахівцям з оцінки проектів відбудови. Це можна дізнатися з сайту.
Наприклад, провідний будівельний експерт, який має кваліфікаційний сертифікат, може заробити 20 тис. грн на місяць. Таких вакансій відкрито наразі 8. Далекі від ринкових зарплати юристів – до 9 тис. грн.
Стільки ж отримує спеціаліст, в обов’язки якого входить слідкувати за проявами корупції під час відбудови – йому нараховують 9 тис. грн. Чи наважиться такий співробітник давати бій хабарям і мільйонним оборудкам – питання риторичне. Хочеться сподіватися, що йому не бракує грошей на проїзд до офісу та харчі.
Натомість працівники, які виконують важку фізичну працю можуть заробити на проектах відбудови лише 4-5 тис. грн. Стільки пропонують за місяць вантажникам, електрозварювальникам та електрикам.
6-7 тис. грн на місяць платять слюсарям-електрикам з ремонту електрообладнання вище 3 розряду.
Столярі і малярі можуть претендувати у Київському регіоні на 8,5 тис. грн.
Як шукають таких спеціалістів за настільки малі гроші – уявити важко. Адже маляр, який наймається ремонтувати скромну квартиру у місті за 1-2 дні заробляє 8 тисяч грн. Так само значно дорожче коштують послуги електриків.
На сайті Міністерства відновлення зазначено розділ «Вакансії для ВПО» з житлом та навчанням. Проте у Київському регіоні таких пропозицій немає.
«З моменту запуску проєкту «Робота та відновлення» пропозиції посад від роботодавців, залучених у відновлення регіонів, територій та інфраструктури, зібрали 380 тисяч переглядів», – хваляться тим часом показником відвідуваності сайту в Міністерстві.
Раніше “ВК” розповідав, про порушення, які виявляють на проектах відбудови у селі Мила Бучанського району.
Основні порушення:
- відставання від графіка робіт
- недостатня кількість працівників на обʼєктах
- незадовільна якість робіт.
Також порушення – як відставання від графіків здачі та недостатню кількість працівників на об’єктах виявили у селах Бузова та Дмитрівка у цьому ж Бучанському районі.
Також у жовтні Держаудитслужба заявила, що на об’ єктах відбудови, які вже здали на Київщині, немає раковин та кранів, не покладено кахлі, а під’їзди не пофарбовані. Хоча у актах виконаних робіт вони вказані. Мовляв, зафіксували неефективне використання бюджетних коштів