Вагнерівці згортають наметові містечка, які набудували неподалік кордону з Київщиною

Автор: Оксана Тупальська
17:17 24.08.2023

З табору під Осиповичами, розташованого недалеко від кордону з Україною, вагнерівці забирають намети. Рух помітили на супутникових знімках.

Вагнерівці згортають наметові містечка, які набудували неподалік кордону з Київщиною

“Усього з 273 наметів прибрали вже 101. Якщо враховувати, що у кожному з наметів могли розміщуватися приблизно по 20 «вагнерівців», виходить, що табір могли залишити близько двох тисяч бійців, вказує «Радио Свобода Беларусь». При цьому інформації про те, чи виїхали найманці з Білорусі, немає”, – розповідає “Оперативний ЗСУ”.

За даними “Радио Свобода Беларусь” на інших супутникових знімках формування аналогічних наметових містечок на території білоруських полігонів чи військових частин не видно.

Є 2 версії, коли саме почався демонтаж. Одні кажуть, що наметів поменшало ще на початку серпня, водночас, російські пабліки твердять, що намети позникали ближче до сьогодення. 

Про те, що після повідомлень про ймовірну смерть Євгенія Пригожина вагнерівці формують колони для виїзду з таборів у Білорусі в Росію повідомляв напередодні ввечері і Центр національного спротиву.

“Ймовірно колони прямують в напрямок кордону з рф, але спецслужби РБ намагаються перешкоджати виїзду автомобільної техніки найманців”, – зазначили в ЦНС.

Як раніше розповідав “ВК” в останні дні липня на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача щодо ситуації на фронті та загроз з боку Білорусі було оголошено посилення кордону з північним сусідом. Причиною занепокоєння тоді було скупчення ЧВК “Вагнер” в Білорусі та ядерні погрози Путіна. 

Тоді ж Беларускі Гаюн оприлюднив знімки з супутника, які свідчать про будівництво табору для вагнерівців неподалік від кордону з РФ на території РБ під населеним пунктом Осіповічі, надані The New York Time. Розповідали, що в регіоні з’явилися бараки, де, ймовірно можуть у майбутньому селити учасників ворожих сил. 

Великий Київ у Google News

підписатися