Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, вхід на територію Заповідника буде відкритий для відвідувачів за умов наявності засобів індивідуального захисту та дотримання соціальної дистанції.
Молитва за невинно убієнними розпочнеться о 12:00.
Також усі охочі можуть ознайомитися з фотодокументальною виставкою про репресованих театральних діячів «Імена, викреслені з афіш», яка експонується при вході у Заповідник.
Окрім того, можна буде прослухати оглядову екскурсію «Биківня – територія пам’яті». Екскурсійний супровід забезпечується співробітниками Заповідника.
- від станції метро Лісова до Заповідника (вихід з метро до голови поїзду на зупинку маршрутних таксі в напрямку м. Бровари);
- від території Заповідника.
День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».
Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Таємна спецділянка НКВС УРСР у Биківні офіційно почала відлік своєї діяльності навесні 1937 року. 20 березня цього року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відмежування земельної ділянки «для спецпотреб» у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу.
Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно невстановлена, але, на думку істориків, вона може ставитивід 20 до 100 тисяч осіб. Наразі встановлені прізвища понад 18,5 тисяч осіб, похованих у Биківні, але наукові пошуки тривають.
Найбільше число розстрілів припадає на 19 травня 1938 року – за рішенням трійки при Київському управлінні НКВС за цю ніч розстріляли 563 людини.
Нагадаємо, сьогодні, 14 травня, Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.