Свою позицію щодо нового омбудсмена пояснили у Телеграм-каналі політичної сили.
У “ЄС” підкреслюють, що мали запитання до роботи попередньої Уповноваженої, але те, що пані Денисову зняли з грубим порушенням процедури, ніяк не корелюється з європейськими цінностями.
Крім того, представники “Євросолідарності” вважають, що умовах війни було б особливо правильно на цю посаду призначити не політика, а відомого правозахисника – незалежну людину, яка не озиратиметься на волю Банкової.
Також зазначається, що під час обговорення поставили кандидату низку запитань , зокрема, щодо проблем зі свободою слова в Україні, цензури, права на професію, зокрема, в журналістиці, гідності, поваги до прав опозиції, політично вмотивованих переслідувань, зокрема, генералів Марченка і Павловського, й “зауважили, що профільний комітет не звертав достатньої уваги на ці проблеми”.
На жаль, ми не мали зустрічі з кандидатом на цю посаду як фракція, аби більш глибоко обговорити бачення ситуації. В той же час ми щиро бажаємо Дмитро Лубінець успіхів в його новій відповідальній місії. Права людини є ключовою європейською цінністю. Права людини, ключове право- на життя , сьогодні щодня порушують російські окупанти, тому роботи в омбудсмена буде дуже багато“, – йдеться в заяві партії.
В “ЄС” додали, що готові до координації і співпраці в цьому напрямку, як і в усіх питаннях захисту ключових прав і свобод українців.
Читайте також: Рада обрала нового Уповноваженого з прав людини
Нагадаємо, попередня Уповноважена з прав людини Людмила Денісова була звільнена 31 травня.