Про це заявили представники парламентської фракції “Європейська Солідарність”.
У своїй промові на Мюнхенській безпековій конференції Зеленський, зокрема, заявив, що Україні необхідно дати перспективу вступу до ЄС та НАТО як відповідь Росії. Також президент пригрозив відмовою від Будапештського меморандуму, закликав до запровадження санкцій проти Росії, які “можуть допомогти мирному врегулюванню в питанні деескалації” та підтвердив готовність України “вести переговори про закінчення війни в усіх можливих форматах і майданчиках“.
Загалом його виступ Володимира Зеленського в Мюнхені тривав 19 хвилин:
Коментуючи виступ глави держави, співголова фракції “ЄС” Ірина Геращенко підтримала меседж про те, що “сьогодні лише НАТО є гарантом безпеки, тому членство в НАТО є життєво важливим для України“.
“Україна, на відміну від РФ, дотримується Мінських угод і готова активізувати “нормандський формат”. Україна хоче скликати Радбез ООН з вимогами гарантій безпеки. Будапештський меморандум так само має виконуватися країнами-гарантами, і Україна ще раз скликає консультації в рамках цього меморандуму.
Поділяю позиції, висловлені українським керівником в Мюнхені, що Україна не може бути щитом між цивілізованим світом і божевільним вбивцею“, – написала Геращенко у себе в Facebook.
Вона також наголосила, що санкції проти Путіна і країни-агресора мають бути запроваджені вже зараз, “не чекаючи, поки він піде на Київ та інші мирні українські міста“.
Читайте також: Члени Кабміну, нардепи та журналісти потрапили під мінометний обстріл на Донбасі
“В цілому сильною” промову Зеленського назвав ще один представник опозиції – депутат “ЄС” Володимира В’ятрович. Водночас він вважає помилковим твердження президента про те, що “Російська Федерація – це цілий народ, тому вони не зможуть піти війною проти українського народу“.
“Найслабший момент у в цілому сильній промові Зеленського… Путін – не єдина причина війни з Україною. Він лиш виразне уособлення імперських зазіхань російського народу. І Російська Федерація – не один народ. До її складу входять інші, крім росіян, народи, які цілком можливо не хочуть війни з українцями, чи навіть хотіли б її з росіянами“, – написав В’ятрович.
Нардепка “ЄС” Вікторія Сюмар, своєю чергою, нагадала, що раніше президент Зеленський не вірив в реальність російської агресії:
“Якщо за три дні вам загрожує вторгнення ядерної держави, слова мають значно менше значення, ніж дії. Дії, які мали б бути від початку попереджень – з кінця жовтня“, – висловилася вона.
Як повідомлялося, 18 лютого президент США Джо Байден заявив, що американська розвідка має підстави вважати, що Росія найближчим часом нападе на Україну, зокрема на Київ.
Читайте також: Авіакомпанії Lufthansa та Austrian Airlines призупиняють польоти до Києва