Церемонія сходження Благодатного вогню транслювалася онлайн.
Як і минулого року під час церемонії діяли карантинні обмеження. Кількість присутніх віруючих була трохи більшою, ніж торік – до церемонії допустили 2,5 тисяч осіб, проте всі вони мали сертифікати, що підтверджують вакцинацію.
Сходження називають «Чудом Благодатного вогню». Церемонія проходить у тому місці, де за переказами був похований Ісус Христос. На місці поховання розташований храм Воскресіння Христового. Згідно з переказами, рік, в який Благодатний вогонь не зійде на землю, буде останнім перед Страшним судом.
Після сходження, вогонь передають вірянам, представникам християнських конфесій, які везуть його у різні кінці світу. В Україну його повинні доставити сьогодні ввечері.
«Ми не будемо замовляти чартерного літака. Але, як в минулому році, так і в цьому році ті компанії, які будуть звершувати якісь перельоти в цей час, – це можуть бути технічні якісь, – і вони пообіцяли, що в цьому році також доставлять нам Святе світло, Благодатний вогонь, як ми називаємо», – сказав митрополит.
За інформацією Сьогодні, 1 травня (17:00-18:30) в міжнародному аеропорту “Бориспіль” відбудеться зустріч Благодатного вогню, а в неділю, 2 травня, з 14:00 відбудеться великодня театралізована хода від станції метро “Хрещатик” до Майдану Незалежності.
Нагадаємо, Київ з 1 травня починає поступово виходити з локдауну, але у місті посилять контроль за дотриманням карантинних правил – особливо на Великдень. Зазначимо, що влада Києва ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування.
Що можна класти у Великодній кошик – читайте тут.