В яких випадках вам можуть «відрізати» газ і що робити, якщо це сталося

Автор: Любава Лисичкіна
23:24 10.12.2021

Дуже часто відключають, посилаючись на борги інших сусідів, які мешкають у багатоквартирному будинку. Вас мають право відключати лише за ваші борги. За дії сусідів ви не несете відповідальності.

В яких випадках вам можуть «відрізати» газ і що робити, якщо це сталося Фото: Ілюстративне
Як повідомляється, причини відключення газу вказані у розділі 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем.
 
І основними з них є:
 
• відключення газу за несплату;
• за бажанням споживача та за його власною заявою;
• несанкціонований відбір природного газу або втручання у роботу газового лічильника;
• несанкціоноване відновлення газопостачання;
• ліквідація аварій чи проведення ремонтних робіт;
• наявність заборгованості за несанкціонований відбір газу;
• відмова у наданні доступу оператору на об’єкт для перевірки газорозподільних систем та газового обладнання та інші причини.
 
Також на практиці хотілося б виділити такі причини для відключення як:
 
• відсутність договору або відмова від його укладання споживачем
• відсутність у споживача документів про право власності на будинок, що унеможливлює укладання договору
• борги сусідів у багатоквартирному будинку
• і просто нічим не обґрунтовані незаконні дії, такі як ліквідації аварій, що тривають роками
• примус споживача окремо укладати платіжний договір на обслуговування лічильників та газового обладнання.
 
Що робити, якщо вам «відрізали» газ?
 
Насамперед потрібно з’ясувати причини відключення, вимагати акт про відключення, де вони вказані. Якщо акт про відключення не дають, пишіть письмовий запит із вимогою письмової відповіді. Якщо немає відповіді, телефонуйте на гарячу лінію, вимагайте відповіді на запит.
 
Не можна в жодному разі підключатися назад самостійно! Це буде вважатися несанкціонованим втручанням з вашого боку і штрафи за ці дії платити вам.
 
Якщо у вас виникло якесь конфліктне питання з газопостачальною організацією, фотографії всього вашого газового обладнання з відображенням дати та часу на фото зробіть заздалегідь, і зберігайте їх у себе на випадок раптового візиту та неправомірних штрафів.
 
Чи можуть відключити газ за несплату?
 
За несплату можуть відключати, але про це мінімум за 3 дні повинні попередити письмово і дати термін для оплати заборгованості. Все це зазначено у п. 21 розділу ІІІ Правил постачання природного газу. Але попереджати заздалегідь повинні лише якщо відключення проходить за несплату, якщо за іншими – цього не потрібно.
 
Насправді порядок відключення газу порушують дуже часто. Але, на жаль, просто посилаючись на формальні порушення, украй важко виграти суд чи виправити ситуацію.
 
Все одно у споживача повинні бути інші серйозні причини, щоб посилатися на свою правоту, наприклад, незаконність і неправильність нарахувань, або оплата боргу, або відсутність ознак втручання.
 
Чи мають право відключити газ під час карантину?
 
Так, це можливо. Дане обмеження на відключення під час карантину знято з 20 серпня.
 
Чи мають право відключити газ у опалювальний сезон?
 
Тут відповідь неоднозначна. Відключення за борги в опалювальний сезон – це незаконно, хоч дуже часто практикується. А ось за несанкціоноване втручання або для ліквідації аварій це відключення стає законним і в опалювальний сезон теж.
 
Якщо борги нараховані неправильно, то треба подавати заяву на перерахунок або заперечувати їх у судовому порядку.
 
Дуже часто відключають, посилаючись на борги інших сусідів, які мешкають у багатоквартирному будинку. Вас мають право відключати лише за ваші борги. За дії сусідів ви не несете відповідальності.
Спірною є ситуація, коли відключають через те, що людина набула спадщини, але ще не оформила документи у нотаріуса і не може оформити договір на себе особисто.
 
Якщо сталося відключення у вигляді ліквідації аварій, то збережіть акт на відключення з цієї причини. Тому що будуть спроби посилати вже на відключення з інших причин. І цей первинний акт буде вагомим доказом вашої невинності у суді.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися