В УПЦ МП вимагають церковного трибуналу для Гундяєва

Автор: Володимир Хлєбников
11:24 11.04

Священники Української православної церкви Московського патріархату (РПЦ в Україні) збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков. Вони мають намір подати позов проти патріарха Кирила (Гундяєва).

В УПЦ МП вимагають церковного трибуналу для Гундяєва

Про це повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук.

Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви (Московського патріархату, – прим. “ВК“), вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила“, – написав він у себе в Facebook.

Станом на 1:02 11 квітня звернення підписали 228 священників з різних єпархій УПЦ МП.

У відкритому зверненні, зазначається, що дії патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви.

В ці трагічні дні, коли триває жорстока війна Російської Федерації проти України, ми вважаємо своїм пастирським обов’язком звернутися до усієї повноти Світового Православ’я”, – йдеться у зверненні.

Священники також закликають Предстоятелів Помісних Православних Церков “засудити військову агресію Російської Федерації проти України“, а також розглянути публічні заяви Кирила і “на всеправославному рівні доктрину “русского мира”, яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил і яка стала одним з ідейних виправдань війни Російської Федерації проти України“.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі напали на журналістів, коли ті питали настоятеля про війну

Священники закликають “надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та в разі засудження цієї доктрини, притягнути патріарха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол“.

Нагадаємо, 20 березня до Православної церкви України перейшов перший монастир УПЦ МП – Свято-Воскресенський Новоафонський монастир у Львові. Предстоятель ПЦУ Єпіфаній закликав усі релігійні громади, що перебувають у юрисдикції Української православної церкви Московського патріархату (Руська православна церква в Україні), перейти до ПЦУ.

Великий Київ у Google News

підписатися