Про це повідомив ректор університету Володимир Бугров в інтервʼю «Українським новинам».
“У нас в інституті філології вивчалася російська мова і література, білоруська мова і література, фарсі (перська). В минулому році ми ці програми закрили. Але це емоційний крок”, – сказав він.
За словами Бугрова, також у навчальному закладі заборонили російські джерела. На його думку, з ідеологічної точки зору це треба було робити набагато раніше.
“Я спілкуюся з багатьма українськими видавцями, і держава мала би набагато раніше звернути увагу на програму підтримки українського книговидання. Ось чому багато українських письменників друкувалося в Росії. Українське книговидання знаходилося на постійних гойдалках. Під якусь дату щось видали і все. Але ми ж розуміємо, що якщо немає районної бібліотеки, де хлопчик чи дівчинка піде взяти цікаву книжку, то прищеплювати любов до книжки буде через якийсь час нікому і нікому. І тому, власне кажучи, потрібно не лише забороняти російську книгу, але потрібно робити це розумно, заміщуючи на те місце англомовну книгу, та насамперед – україномовну”, – пояснив ректор.
В той же час історичні джерела російською мовою все ж таки використовуються в університеті, а більшість технічної літератури вже замінили на англомовну.
Читайте також: Уряд прийняв рішення про ліквідацію НАУ: університет готує позов до суду
Однак, Бугров вважає, що російську літературу в Україні все ж мають вивчати.
“У нас на медичному відділенні чи на біологічному факультеті ми вивчаємо віруси, у тому числі патогенні, так само в університеті чи в декількох має вивчатися російська література, але під наглядом викладача-дослідника, який може пояснити, як від Достоєвського дійшли до Захара Прилєпіна, як від російських філософів “Срібної доби”, які були гуманістами, дійшли до Дугіна з його людиноненависницькою ідеологією. Має бути критичний аналіз”, – відмітив він.
На його переконання, русистика повинна стати в Україні спеціальною дисципліною, як свого часу в США вивчали совєтологію.
Раніше повідомлялося, що кожна п’ята дитина в дитячих садочках Києва не розуміє українську мову.