Кожна охоча людина може номінувати книжку на премію до 26 листопада включно за посиланням Це мають бути книжки українських авторів та українською мовою, видані у 2022-2023 роках, для дітей та про гуманне ставлення до тварин і довкілля. Нагородження відбудеться в середині грудня.
«Команда UAnimals заснувала „Гуманну книжку“ передовсім для того, щоб нагадати про потужну силу книжки як інструменту формування світогляду людини та показати, наскільки багато є вартих уваги дитячих книжок про тварин чи довкілля. Раніше ми започаткували проєкт UAnimals.Kids, який цілком присвячений темі формування гуманного ставлення дітей до тварин і всього живого. Ми переконані, що гуманність плекається змалечку і відповідальні за це дорослі, і хочемо допомогти дорослим практичними порадами та контентом», — каже головна редакторка UAnimals Людмила Смоляр.
До журі премії увійшли мами, тато та найприскіпливіший читач:
— Олеся Наумовська, докторка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
— Юлія Сливка, видавчиня, філологиня PhD, блогерка;
— Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня;
— Лео Буша, той самий хлопчик із Ірпеня, який надихнув Україну виконанням «Червоної калини»;
— Людмила Смоляр, головна редакторка організації UAnimals;
— Ігор Коваль, інфлюенсер, волонтер, співвласник магазину дитячого одягу.
«Читання допомагає створювати внутрішній світ дитини. Читання в різному віці — це про цінність спільного часу з батьками, цінність зустрічі в безпечному просторі книжки із новим досвідом, цінність розвитку уяви. Книжка допомагає дорослим та дітям ословити те, що ще може бути неусвідомленим»,— каже психологиня Світлана Ройз.
Нагадаємо, в Україні з’явилась премія імені Бориса Патона.