В Україні зростуть пенсії для «чорнобильців»: коли і на скільки

Автор: Любава Лисичкіна
19:55 29.06

Верховна Рада у другому читанні схвалила законопроект №4555. Тепер додаткова пенсія буде виплачуватися повністю і незалежно від заробітної плати, інших пенсій чи інших доходів.

В Україні зростуть пенсії для «чорнобильців»: коли і на скільки

Відповідно до закону, для нарахування певного розміру пенсії українцям, які пропрацювали на територіях радіоактивного забруднення, будуть виходити з різних формул. 

Громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків   і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, отримають право на держпенсію у розмірі п’ятикратного розміру від розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Виплати для “чорнобильців”, які отримали в результаті аварії на ЧАЕС інвалідність, складуть:

  • для першої групи – 16 080 гривень,
  • для другої групи – 12 987 гривень,
  • для третьої групи – 8 917 гривень.

Розміри пенсії, починаючи з 2022 року, щороку з 1 березня індексуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів. Починаючи з 2022 року, щороку щомісячна допомога до пенсії збільшується з 1 березня, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за рік, що передує року перерахунку щомісячної допомоги до пенсії. 

До слова, стало відомо, скільки будемо платити за електроенергію з 1 липня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...