В Україні заборонять імпорт та продаж російських книг

Автор: Марія Супрун
11:02 13.06

Сьогодні в Україні зареєстровано законопроєкт № 7459, мета якого перекрити вплив «русского міра» на українське книговидання і книгорозповсюдження, як ззовні, так і зсередини країни. Його співавторами стали понад 50 депутатів з різних фракцій, у тому числі голова Верховної Ради і його заступники.

В Україні заборонять імпорт та продаж російських книг

Про це повідомив нардеп Володимир В’ятрович.

За його словами, законопроєкт передбачає заборону імпорту книг з Росії та Білорусі, припинення продажу раніше ввезених російських книг, майже повну заборону друку і ввезення творів громадян Російської Федерації (ідеться саме про громадян РФ, а не про «мертвих росіян» на кшталт Пушкіна з Достоєвським).

Інша важлива норма законопроєкту передбачає, що книжки в Україні видаються українською мовою, мовами ЄС та корінних народів України.

Іншими мовами (в тому числі російською) можуть видаватися оригінальні твори, але не переклади. Ця норма заблокує плани «русского міра» захопити наш книжковий ринок зсередини. Світова література включно з популярними книжковими новинками промовлятиме до наших читачів українською мовою або мовами оригіналу“, – зазначає В’ятрович.

Нардеп сподівається, що жодні лобісти російських інтересів не зможуть перешкодити парламенту швидко ухвалити цей закон, важливий не лише для виживання книжкової галузі, але й для національної безпеки держави.

Нагадаємо, цього тижня в Україні буде запущено проєкт “Книга катів”.

Великий Київ у Google News

підписатися