Про це свідчать результати дослідження проєкту “Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України”, де зібрали детальну інформацію про умови доступності близько 400 музеїв України.
У п’ятірку найдоступніших музеїв України, на думку експертів проєкту, увійшли:
- Національний музей Голодомору-геноциду (Київ).
- НКММК “Мистецький арсенал” (Київ).
- Національний музей історії України у Другій світовій війні (Київ).
- Музей “Становлення української нації” (Київ).
- Музей історії Києва (Київ).
Як зазначається, усі ці музеї щонайменше мають безбар’єрну прилеглу територію і вхід, доступні внутрішні простори, адаптовані експозиції та інклюзивні вбиральні. Їхні позиції у списку визначені з урахуванням якості базових елементів доступності та кількості додаткових елементів.
При цьому, зауважують автори проєкту, представлений список не є формальним рейтингом, оскільки базується на моніторинговій інформації, а не на результатах експертного аудиту.
Мета цього проєкту – інформування зацікавленої аудиторії щодо того, які саме музейні заклади в Україні вже сьогодні готові до прийому різних категорій відвідувачів, які вже працюють в цьому напрямку, а які поки що залишаються недостатньо доступними.
Нагадаємо, у Музеї Ханенків доповнили екскурсії тактильними копіям експонатів, щоб люди із проблемами зору могли ознайомитися із шедеврами на дотик.