В Україні виявили п’ять штамів “ковідних” вірусів, усі вони родом з Китаю

20:29 30.12.2020

Центр громадського здоров’я МОЗ України надіслав до лабораторії Лондона 50 зразків вірусу SARS-CoV-2, що спричиняє COVID-19. Результати дослідження показали приналежність циркулюючих на території України вірусів до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю.

В Україні виявили п’ять штамів “ковідних” вірусів, усі вони родом з Китаю

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

Експерти зазначають, що під час циркуляції вірусам властиво змінюватися, і SARS-CoV-2, що спричиняє COVID-19, не виняток, хоча він зазнає мутацій повільніше за віруси грипу чи ВІЛ.

Дослідженням еволюції вірусу займаються фахівці вірусологічної референс-лабораторії ВООЗ, які взяли зразки у пацієнтів з 9 регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Київ. 

Результати показали приналежність “українських” вірусів до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю.

Генетична лінія В, як і кожна інша лінія, має свої різновиди. Так, в Україні визначено такі генетичні варіанти: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2.

  • В1 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії;
  • В1.1 — віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC);
  • В1.1.1 — циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії;
  • В1.5 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії;
  • В2 — віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

Вірусологи підкреслюють важливість моніторингу геному вірусу SARS-CoV-2, тож ВООЗ рекомендує всім країнам по можливості збільшити обсяги секвенування.

З січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилатиме репрезентативну вибірку зразків матеріалів з метою їх подальшого дослідження. Окрім цього у 2021 році Центр планує закупити секвенатор та необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу на базі власної референс-лабораторії”, – резюмується у повідомленні.

А тим часом вакцину від коронавірусу доставили в усі країни Європи. 

Читайте також: Скільки ліжок під коронавірус забезпечені киснем – цифра

Великий Київ у Google News

підписатися