Про це розповіла лікар педіатр-інфекціоніст, доктор медичних наук Оксана Виговська в програмі «Ранок на карантині», яка виходить по буднях на телеканалі «Київ».
На її на думку, в нашій країні набагато краща ситуація, ніж в Китаї або Італії.
Це хороша новина. Ми бачимо, що епідеміологічна ситуація, захворюваність і летальність в Україні відрізняються від країн Європи”, – говорить експерт.
За її словами, протікання хвороби без симптомів або в легкій формі залежить не тільки від загального стану здоров’я людини чи належності до групи ризику, але й від того, яким «підвидом» коронавірусу вона заразилася. Така ж само ситуація і з дітьми. Якщо у них вже були проблеми зі здоров’ям, то і хвороба у них буде важчою.
Експерт каже, що летальні випадки або важке протікання хвороби у, здавалося б, здорових людей вчені пояснюють наявністю імунодефіцитного стану у пацієнтів, який був загострений коронавірусом.
Тут нам всім ще доведеться розбиратися, досліджувати”, – додала Оксана Виговська.
І тут, звичайно ж, багатьох цікавить питання, якщо вірус мутує, то наскільки буде ефективною вакцина, яка зараз розробляється в багатьох країнах.
Тут немає однозначної думки. Одні фахівці вважають, що через мутації вірусу, вакцини можуть виявитися недієвими. А інші стверджують, що якраз всі, що відбулися, мутації є не значними, поверхневими, і вакцина буде достатньо ефективною для вироблення противірусного імунітету”, – розповіла Оксана Виговська.
Щодо лікування лікар розповіла, що в Україні протоколи оновлюються раз на два тижні або навіть частіше, постійно враховується вітчизняний досвід і сусідніх країн. Що ж стосується дітей, то визначити, це коронавірус або банальне ГРВІ, може тільки педіатр, який раніше спостерігав дитину. Тільки він знає її анамнез, як вона хворіє. Тому, порадила Оксана Виговська, завжди слід в першу чергу звертатися до свого лікаря.
Нагадаємо, Олександрівська лікарня запроваджує новий спосіб лікування коронавірусу, що дозволяє уникнути використання апаратів ЕКМО та ШВЛ.