В Україні виробляють 160 різновидів турнікетів, а придатних лише два – парамедик

Автор: Любава Лисичкіна
23:18 14.09.2023

Українська армія забезпечена медичними засобами, зокрема турнікетами, максимум на 5%. Останнім часом ситуація погіршується.

В Україні виробляють 160 різновидів турнікетів, а придатних лише два – парамедик
Світлодіодне освітлення

Про це заявив голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус.

За його словами, армія забезпечена медициною відсотків на 5 максимум, це так раніше було. За останні пару місяців усе погіршилось. Усі ініціативи з перевірки джгутів, щоб не було китайських турнікетів, закінчилися тим, що начмеди отримали суворі догани.

“Їх змушували мовчати й написати, що у всього бойового складу американські джгути. Нормальних джгутів у нас 5 %, а решта – це якісь ФОПи, у тому числі китайські, які не працюють. І через це наші солдати помирають”, – наголосив Вус. 

За словами його словами, в Україні виробляють 160 різновидів турнікетів, а придатних лише два.

“Січ” і “Дніпро” – це два єдиних українських джгута, які працюють”, – додав він.

Ярослав Вус висловив жаль, що ЗСУ отримує 158 “цих нехороших джгутів”. На кожного пораненого бійця використовується до 8 турнікетів на день. На фронті кожен день використовується приблизно тисячі джгутів.

“Їх потрібна колосальна кількість.  А ще потрібна велика кількість засобів для тампонування рани, для пневмотораксу й т.д.. Для чого ці відписки Міноборони? Якщо люди, які дотичні до війни знають, що ми забезпечені на 0%, а не на 100%”, – підкреслив Вус.

Відомо,  у центрі Василькова з’явилася алея Героїв – захисників Батьківщини.

Великий Київ у Google News

підписатися