В Україні випробовують нову вітчизняну машину для розмінування

В Україні проходить випробовування нова дистанційно керована машина розмінування вітчизняного виробництва Germina URCM-3000. Вона здатна розміновувати за один день до 5 га і може витримати підрив протитанкової міни.

Як повідомляє Урядовий портал, її розробив Краматорський завод важкого верстатобудування. Понад 60% компонентів системи – українського виробництва.

Машина за годину проводить поверхневе очищення на ділянці площею один гектар, а за одну зміну – пʼять гектарів.

Під час демонстраційних випробувань Germina змогла знищити всі закладені на ділянці навчально-тренувальні макети вибухонебезпечних предметів, зокрема протитанкових мін ТМ62 та ПТМ4, протипіхотної фугасної міни, ручних гранат.

Серед переваг машини називають не лише високу продуктивність, прохідність, легкість в обслуговуванні, а й здатність витримати вибух до 10 кілограмів у тротиловому еквіваленті.

Відтак, кажуть в уряді, така машина дозволить розміновувати аграрні землі значно швидше.

Машина оснащена робочими органами: ланцюговим механізмом, фрезою, маніпулятором та багатофункціональним ковшем для переміщення ґрунту. Виробник заявляє, що такий комплект дозволяє швидко та безпечно розмінувати поля та лісосмуги, а також буде ефективним при очищені позицій, окопів та будівель.

У машині використали двигун, шасі та гідравліку кращих європейських та американських виробників. Дистанційне керування машиною здійснюється на відстані до одного кілометра.

Вже у першому півріччі цього року UDS планують отримати від Краматорського заводу важкого верстатобудування пʼять машин Germina для виконання завдань з гуманітарного розмінування Київщини, Харківщини, Миколаївщини та Херсонщини.

Гарантійний термін експлуатації – три роки. Виробник заявляє, що машина в базовій комплектації попередньо коштуватиме 500 тисяч євро, що в рази дешевше за іноземні аналоги.

Читайте також: Україна стала найбільшим у світі виробником безпілотників

Нагадаємо, розробка українських вчених для лікування опіків та ран пішла у серійне виробництво.