В Україні створюють документалку про те, як росіяни заганяють жителів окупованих територій до “русского міра”

17:42 08.07

В Україні розпочались зйомки документального фільму «ПОГЛИНАННЯ» про злочинні дії росіян, якими вони примушують українців з окупованих територій ставати частиною «русского міра».

В Україні створюють документалку про те, як росіяни заганяють жителів окупованих територій до “русского міра”

Про це повідомили у телеграм – каналі неурядової програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%».

В повідомлення зазначили, що ФОНД «ПОВЕРНИСЬ НА 100» розпочав зйомку документального фільму «ПОГЛИНАННЯ», який є частиною реалізації неурядової програми з боротьби з пропагандою рф та протидії примусовій мобілізації до російської армії мешканців окупованих територій.

Стрічка розповість про злочини які російська адміністрація вчиняє стосовно мешканців тимчасово окупованих територій України, створюючи умови коли їх примушують ставати частиною «русского мира» – для чого примусово мобілізують до армії рф з метою участі у бойових діях проти Сил оборони України,  змушують отримувати російські паспорти, щоб мати змогу пересуватись містами та отримувати медичну допомогу, примушують брати участь у виборах за російським законодавством та багато іншого.

«Наш фільм називається «ПОГЛИНАННЯ»  і його завдання показати світовій спільноті те, якими засобами поширюється «русский мир», як він ВТЯГУЄ/ПОГЛИНАЄ все до чого дотягується, тим самим поширюючись, підсилюючись та прямуючи далі», – розповів керівник ПРОГРАМИ «ПОВЕРНИСЬ НА 100%» Андрій Володкевич.

Він пояснив, що інформація про злочини росіян, задокументована у фільмі буде передана в якості доказу до Міжнародного кримінального суду, адже при розробці концепції цього фільму Офіс Генерального прокурора надав роз’яснення, які дозволять використовувати його як доказ у кримінальних провадженнях.   

Значну частину фільму становлять зйомки, проведені на прохання знімальної групи безпосередньо мешканцями тимчасово окупованих територій на камери мобільних телефонів,  та документальні свідчення постраждалих, які змогли залишити окуповані території а також тих хто зміг вибратись із пазурів «русского мира», залишивши примусову службу в окупаційній армії, перейшовши на сторону України – здавшись в полон ЗСУ.

Крім цього в фільмі будуть показані маловідомі факти зусиль Української держави для захисту своїх громадян, що мешкають в окупації. 

Наша знімальна група буде вдячна всім, хто володіє відеозаписами злочинів російських окупантів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, та територіях які були звільнені від окупації та зможе надати нам ці записи. Відповідну інформацію можна надіслати на адресу електронної пошти: [email protected], чи в телеграм на номер 0509248272. Гарантуємо що з міркувань безпеки не будемо розповсюджувати інформацію про тих, хто надав нам такі матеріали без їх згоди» – зазначив Андрій Володкевич.

Реліз документального фільму «ПОГЛИНАННЯ» заплановано на кінець 2024 року. Прем’єра фільму очікується на стрімінгових платформах, фестивалях, телеканалах та у кінотеатрах.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин