Як повідомив нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк, відповідний законопроєкт №4201 в цілому підтримав 261 народний обранець.
За його словами, якщо президент підпише цей закон, у цьому році в Україні 27-го жовтня буде переведено стрілки на зимовий час, проте далі переведення на літній час з 2025-го більше буде.
Зауважимо, так званий зимовий час є природним для території нашої держави і відповідає її географічному положенню. Літній час, який діє з останньої неділі березня по останню неділю жовтня, запроваджується з метою ефективного використання світлої частини доби.
Чому переводять годинник на зимовий час
«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.
Зміна часу відбувається в країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Мексиці, Великобританії, США, Канаді.
Проте тема переведення годинників вже багато років є причиною численних суперечок. Лікарі стверджують, що переведення годинників вкрай негативно позначається на здоров’ї людей. Кому важко дається перехід, радять більше часу проводити на свіжому повітрі та поступово пристосовувати свій організм.
Нагадаємо, у 2021 році депутати хотіли скасувати в Україні перехід на літній та зимовий час, але нововведення так і не набуло чинності, бо не пройшло фінального голосування.