В Україні почнуть будівництво залізничної євроколії

Автор: Марія Супрун
06:40 26.05

Україна має амбітні цілі та системний план, як стати членом європейської родини найближчим часом.

В Україні почнуть будівництво залізничної євроколії

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зокрема, Україна розпочне етапне будівництво європейської колії, аби з’єднати нашу залізницю з європейською.

Спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі поступове розширення по всій країні“, – зазначив Шмигаль.

Ще одна сфера, у якій Україна активно інтегрується з Європою, – це митниця. Найближчим часом планують підписати «митний безвіз». Цей документ – основа для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів. 

До того ж Україна готується підписати Угоду з ЄС про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. У цьому ж напрямку Україна активізувала й відкриття нових пунктів пропуску. Уже найближчим часом буде відкрито 2 таких пункти на західному кордоні. 

Ще два проекти інтеграції — це приєднання України до роумінгового простору ЄС та до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA.

Перше дасть можливість здійснювати дзвінки між ЄС та Україною без додаткових витрат, а також дозволить українцям користуватися мобільним інтернетом за домашніми тарифами. Друге — приєднання України до Єдиної зони платежів — може відбутися вже влітку і дасть змогу робити перекази у євро без жодних комісій“, – зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, що в середині березня Україна достроково приєдналася до європейської енергомережі ENTSO-E. Україна вже експортує свою електроенергію до Європи. 

Як відомо, Україна прийме чемпіонат Європи з карате 2026 року.

Великий Київ у Google News

підписатися