Алергія – це гіперчутлива реакція імунної системи. Алергеном може бути будь-яка речовина, на яку імунна система має побічну реакцію.
Алерголог Олександр Назаренко пояснює: військові дії в Україні провокують зростання кількості хворих на алергію. Зокрема, більшає пацієнтів серед військових.
«У нас в день багато вибухів, від 30 до 40-50 тисяч. І в повітрі дуже багато оцих хімічних чинників впливають і на сам імунітет, і на нашу слизову. І коли слизова, вона стає дірява вся, як ото решето, то пилок легше проникає набагато», — каже Олександр Назаренко.
За словами фахівця, більшість різновидів алергії сьогодні — лікуються. Допоможе цьому алерген-специфічна імунотерапія — це щеплення від алергії. У вакцині повинен бути той самий білок, що і викликає алергію, але він дещо модифікований, в ньому знижена алергенність.
Важкість алергії проявляється по-різному і може варіюватися від незначного роздратування до анафілаксії – небезпечного для життя стану. Якщо ж алергію не лікувати, кажуть медики, з роками кількість алергенів може зростати, симптоми ускладнюються, і переростають у тяжкі хронічні захворювання — такі як бронхіальна астма.
Симптоми алергії залежать від типу алергену. Алергічні реакції можуть виникати на шкірі, у придаткових пазухах носа, дихальних шляхах, очах і носових ходах. У важких випадках алергія може викликати небезпечну для життя реакцію, відому як анафілаксія.
Побутова алергія може викликати:
- чхання;
- свербіння носа, очей або піднебіння;
- нежить, закладеність носа;
- водянистість, почервоніння або набряк очей (кон’юнктивіт).
Харчова алергія може викликати:
- поколювання в роті;
- набряклість губ, язика, обличчя або горла;
- висип (кропивницю);
- анафілаксію.
Алергія на укуси комах може викликати:
- великий набряк на місці укусу;
- свербіж або висип по всьому тілу;
- кашель, важкість у грудях, хрипи або задишка;
- анафілаксію.
Алергія на медикаменти може викликати:
- кропивницю;
- свербіж по всьому тілу;
- набряк обличчя;
- хрипи;
- анафілаксію.