В Україні планують скасувати заочну форму навчання: що відомо

Автор: Анна Ткаченко
15:05 02.10.2023

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №10092, який передбачає припинення набору студентів на вечірню та заочну форми навчання для отримання ступенів бакалавра та магістра у 2024 році.

В Україні планують скасувати заочну форму навчання: що відомо

Про це стало відомо із проєкту закону, опублікованому на сайті ВР.

Замість цього увага буде акцентована на розвитку дистанційної освіти, зважаючи на позитивний досвід її використання.

“З огляду на накопичений досвід використання дистанційних технологій навчання, встановити, що у 2024 році не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою і заочною формами здобуття освіти, натомість орієнтуючи заклади освіти на розвиток дистанційної форми здобуття вищої освіти”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Додатково пропонується припинити набір вступників у 2024 році на навчання для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра, а конкурсний відбір на навчання для здобуття інших ступенів вищої освіти здійснювати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022-2024 рр.

Нагадаємо, студенти, які навчаються за кошти державного бюджету та є відмінниками денної форми, мають право на отримання стипендій, що фінансуються з державного бюджету.

Великий Київ у Google News

підписатися