В Україні підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнт госпіталізований

Автор: Марія Супрун
19:22 15.09.2022

15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп.

В Україні підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнт госпіталізований
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє МОЗ, наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни.

Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться.

Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку.

Віспа мавпвіспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми. До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку. 

Нагадаємо, зараз Європою шириться віспа мавп: як передається та хто в групі ризику. Мавпяча віспа вже у Чехії та Словенії – як лікують.

Великий Київ у Google News

підписатися