Про цей випадок розповіли в Українському центрі трансплант-координації, звітуючи про результати минулого року.
Протягом 2024 року в 26 медичних центрах проведено понад півтисячі органних пересадок, з них – переважна більшість (понад 65%) від посмертного донора.
Цьогоріч медзаклади вперше отримували кошти за надані послуги з використанням методу трансплантації через Програму медичних гарантій та НСЗУ Національна служба здоров’я України. І тарифи на трансплантацію, які діяли в пілотному проєкті МОЗ України, були збережені, а деякі навіть збільшені.
Цьогоріч більше закладів – уже 11 – стали проводити трансплантацію кісткового мозку.
Ще два медичні центри освоїли найскладніші – алогенні пересадки. Для їх проведення уже десять разів підбирали донора в Український реєстр донорів кісткового мозку, в інших випадках – донорів знаходили в різних країнах світу.
У Черкасах пересадили кістковий мозок пацієнту, донора для якого шукали 15 років і знайшли аж в США. І що особливо важливо, рятівні клітини вчасно доставили до лікарні, розповіли в Центрі.
До слова, до програми «Доступні ліки» додали 52 нових препарати, понад 20 найменувань – безкоштовні.