В Україні найближчим часом з’являться COVID-паспорти: деталі

Автор: Тетяна Сененко
15:36 06.05

В Україні можуть запустити COVID-паспорт вже до 1 липня. Він буде містити дані про вакцинацію, ПЛР-тести або одужання від COVID.

В Україні найближчим часом з’являться COVID-паспорти: деталі

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає прес-служба МОЗ.

Документ про впровадження таких сертифікатів розробляють з урахуванням вимог Єврокомісії та ВООЗ.

“Його мета – вільне і безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані будуть вносити через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати в додатку або порталі “дія”, – повідомили в МОЗ.

До впровадження COVID-паспортів, українці, яким зробили дві дози щеплення від коронавірусу, можуть отримати за запитом і при необхідності пред’явити при перетині кордону паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У МОЗ запевнили, що він зараз є чинним.

За словами Степанова, документ планують розробити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня.

“Ми знаємо, потенційно дані будуть вносити в ковидні сертифікати в європейських країнах, навколо чого йде дискусія. Моє бачення – нам потрібно давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС”, – повідомив міністр охорони здоров’я.

Читайте також: Марина Порошенко оприлюднила кроки для прискорення вакцинації від COVID-19

До слова, відсутність декларації з сімейним лікарем не є підставою для відмови в проведенні вакцинації від COVID-19. Громадяни, які відмовили у вакцинації можуть звертатися до МОЗ.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...