В Україні хочуть заборонити пластикові вироби. Порушників чекають штрафи

Автор: Марія Супрун
19:58 08.09

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує нову концепцію заборони та обмеження обігу і виробництва пластикової продукції одноразового використання.

В Україні хочуть заборонити пластикові вироби. Порушників чекають штрафи

Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, пише Укрінформ.

“Ми вирішили, що треба заборонити те, що дуже важко зібрати і переробити… Друге – те, без чого можна обійтися. І третє — те, що гармонійно поєднується із європейським законодавством. Бо зараз іде перегляд угоди про Асоціацію, можна певні речі додати, прибрати і ми б хотіли додати виконання цієї директиви (у країнах ЄС з липня 2021 року увійшла в силу директива про заборону пластику одноразового використання)”, – сказав Абрамовський.

Він зазначив, що у законопроєкті, який планується зареєструвати у Верховній Раді у жовтні 2021 року, пропонується через рік після його ухвалення повна заборона виробництва, ввезення та введення в обіг на території України одноразових виробів з пластика, для яких вже є альтернатива. Як альтернативу пластиковим гранулам, як сировини для виробництва одноразової продукції, міністр презентував гранули з кукурудзяного крохмалю, які є повністю біорозкладними. З них можна робити ті самі вироби, що і з пластику. Важливо, що переорієнтація виробництва на нові матеріали не вимагатиме суттєвих капіталовкладень і цілком реальна протягом року. Також, за словами посадовця, замість одноразового пластику можна використовувати дерев’яні прибори, виготовлені з відходів лісопереробного виробництва.

У проєкті закону передбачається повна заборона виробництва одноразових виробів із оксибіорозкладного пластику, який є дуже небезпечним для довкілля. Також планується повна заборона посуду із пінополістиролу, адже цей матеріал ніяк не переробляється і не розкладається.

На ті товари, від яких поки що не можна відмовитися: вологі серветки, гігієнічні засоби, дитячі памперси, фільтри до сигарет і, власне, самі фільтри – буде запроваджено обов’язкове маркування з інформацією про матеріали, з яких вони вироблені. Також виробник цих товарів буде зобов’язаний певну частину продукції використовувати для вторинної переробки.

Крім того, за невиконання закону для ФОПів пропонується штраф за виготовлення і розповсюдження пластикових виробів від 17 до 51 тис. грн, при повторному порушенні – від 85 до 170 тис. грн.

Нагадаємо, Верховна Рада 1 червня ухвалила Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України” (№2051-1). Заборона на розповсюдження пластикових пакетів почне діяти з 1 січня 2022 року.

Як повідомлялося, на ВДНГ з’явиться величезний кит з переробленого пластику – локація.

Великий Київ у Google News

підписатися