В столиці відновили історичний фасад будинку 1910 року

13:02 01.12.2020

Завдяки сприянню місцевих мешканців мешканців було завершено ремонтно-реставраційні роботи фасаду житлового будинку по вул. Бульварно-Кудрявська, 19.

В столиці відновили історичний фасад будинку 1910 року
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє голова Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга.

За його словами, загальна вартість реставраційних робіт із відновленням декоративних елементів раннього модерну та розробленням самої проєктної документації становить 1,3 млн гривень. Зазначається, що 30% цієї суми профінансовано самими співвласниками будинку.

Я дуже вдячний ініціативній групі жителів, які виступили з готовністю зробити особистий внесок у розвиток свого міста, це дійсно приклад соціальної відповідальності свідомих громадян для всіх”, – подякував Олег Гаряга.

Він також розповів, яким чином відбувалась процедура з відновлення історичної будівлі:

Нам знадобилося 2 роки аби реалізувати цей проєкт. Спочатку була розроблена із дотриманням всіх процедур науково-проєктна документація, яка потім пройшла всі узгоджувальні етапи у відповідних інстанціях. А потім ми займалися основним питанням – це фінансування проєкту.”

Гаряга підкреслив, що за рахунок економії бюджетних коштів до кінця року відновлювальні роботи з на цьому об’єкті вже будуть завершені.

До слова, житловий будинок на вул. Бульварно-Кудрявська, 19 – пам’ятка архітектури місцевого значення, виконана у стилістиці раннього модерну.

Складність її реконструкції полягає у точному відтворенні характерних для модерну рис: вертикальних тяг, розміщених між вікнами поясами рослинного орнаменту, синіх майолікових вставок у верхній частині лопаток та підкарнизнового простору.

Нагадаємо, що на Арсенальній площі вже скоро з’явиться приваблива для туристів пішохідна та рекреаційна зона з об’ємно-просторовим ансамблем і фонтаном. 

Читайте також: Стартувала реконструкція скверу київських інтелігентів – чим здивують (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися