В Раді вимагають від КМДА пояснень через знищення історичних об’єктів

23:18 16.08.2023

До Київської міської державної адміністрації направили звернення щодо охорони культурної спадщини через нещодавні скандальні дії у столиці – знесення 200-річної садиби на Ярославській, 13 Б, яка була зразком київської житлової дерев’яної забудови 19 століття.

В Раді вимагають від КМДА пояснень через знищення історичних об’єктів
Світлодіодне освітлення

Автором звернення є голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

“За наявною у відкритому доступі інформацією, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України ще у 2015 році пропонував включити 415 об’єктів культурної спадщини до переліків щойно виявлених пам’яток архітектури, історії, науки і техніки нашого міста. Серед цих пам’яток був і нещодавно знесений будинок за адресою вул. Ярославська 13-Б. Згідно із ЗУ “Про охорону культурної спадщини”, органи охорони культурної спадщини зобов’язані публікувати перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини на своїх офіційних вебсайтах. Проте, на жаль, такий перелік на офіційному сайті Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) відсутній”, – повідомила Шуляк.

Читайте також: На Подолі ще одну 200-річну будівлю огородили будівельним парканом

У своєму зверненні нардеп просить надати список об’єктів, які вже внесено до переліку щойно виявлених пам’яток культурної спадщини міста Києва; пояснити, чому деякі об’єкти не були включені до цього переліку; вказати адресу, де можна знайти офіційний перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Києва.

“Історія та архітектура – невід’ємна частка української ідентичності, і ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти це надбання для майбутніх поколінь. Тим паче під час повномасштабної війни, коли росія знищує історичні пам’ятки на кожній окупованій території”, – зазначила Шуляк.

Нагадаємо, на початку серпня довкола історичного будинку на вулиці Ярославській 13,Б, що є одним із найстаріших вцілілих деревʼяних житлових будинків Києва, виріс будівельний паркан. Днями вночі 200-річний будинок зрівняли із землею. Поліція порушила кримінальне провадження по статті “самоуправство”. У КМДА заявили, що не погоджували демонтажних робіт будинку. Згодом стало відомо, що “реконструкцію” будинку погодив Мінкульт ще у березні.

 

Великий Київ у Google News

підписатися