Про успішну операцію та лікування розповіли у медзакладі.
За результатами рентгену лікарі запідозрили остеопетроз. Ця хвороба зустрічається у 1:100 000 новонароджених та обумовлена генетичними мутаціями. Хвороба призводить до порушення резорбції кісткової тканини та поступового заміщення нормального кісткового матриксу склеротично зміненим. Внаслідок склерозування кісток виникає анемія з подальшою панцитопенією.
Інша назва захворювання — мармурова хвороба. Надмірне ущільнення кісток призводить до порушень функції органів чуттів, неврологічних розладів, порушення одонтогенезу, ряду інших ускладнень та прогресуючої інвалідизації.
Єдиним радикальним методом лікування остеопетрозу, який дає шанс зупинити прогресування захворювання, є трансплантація стовбурових гемопоетичних клітин. Так дівчинка потрапила до НДСЛ «Охматдит», де мультидисциплінарна команда лікарні взялася за лікування рідкісної недуги.
Ніхто з родини не підходив Ангеліні як донор. Тому сумісні клітини почали шукати в Українському та світовому реєстрах донорів кісткового мозку. Український реєстр донорів кісткового мозку віднайшов донора для дівчинки: ним погодився стати молодий хлопець з Польщі, який виявився генетично сумісним.
Була успішно проведена трансплантацію кісткового мозку. Сьогодні Ангеліну виписали з лікарні. Наразі дівчинку чекає реабілітація та відновлення після важкого лікування.