В “Охматдиті” помер підліток, який після купання у ставку підчепив інфекцію

Автор: Володимир Хлєбников
10:51 26.07.2022

Підліток з Броварів помер в київській лікарні після купання в одному зі ставків Корсунь-Шевченківського район Черкаської області.

В “Охматдиті” помер підліток, який після купання у ставку підчепив інфекцію

Про це 25 липня повідомила в.о. директора Броварської районної філії ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Оксана Колесник.

Померлому хлопцю було 15-років, він навчався у броварській школи № 5. Після купання в ставку підліток захворів на лептоспіроз.

За словами Колесник, 30 червня десятикласник із Броварів покупався в одному зі ставків Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині. 11 липня у дитини з’явилися перші ознаки недуги. Батьки хлопця звернулися до приватної клініки, де хворому призначили амбулаторне лікування.

15 липня дитині стало гірше. Батьки звернулися в броварську амбулаторію № 2 лише наступного дня. Звідти хлопця доправили в інфекційне відділення броварської дитячої лікарні. Стан був настільки важкий, що у дитини відмовляли ноги. Було вирішено негайно транспортувати хворого до спеціалізованої дитячої лікарні «Охмадит» в Києві“, – цитує слова Колесник видання “Трибуна Бровари”.

Попри зусилля лікарів, 17 липня підліток помер. Лікарі підтвердили в хлопця лептоспіроз.

Як писав “ВК“, епідеміологи радять киянам не купатися на 20 столичних пляжах через невідповідність показників води на цих об’єктах санітарним нормам. 

Читайте також: Кияни просять заборонити годівлю голубів біля житлових будинків

Довідково. Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, яке викликається мікроорганізмами роду лептоспір переважно аліментарним (через рот) шляхом передачі збудника з забрудненими продуктами, водою, а також контактним шляхом – через пошкоджені шкіру і слизові оболонки. Розповсюдженню лептоспір в природі сприяє висока температура і лужне середовище. Джерелом інфекції в природі є мишовидні гризуни, нутрії, ондатри, видри, сільськогосподарські та свійські домашні тварини, в т. ч. і собаки, птахи, які виділяють збудник з сечею та фекаліями.

Перші ознаки хвороби появляються через 4-14 днів після контакту з екскрементами цих тварин. Захворювання розпочинається гостро з появою лихоманки, сильними головними та м’язовими болями; температура тіла підіймається до 38 – 39 градусів. Вражаються нирки, печінка, тому появляється жовтяниця.

Захворювання без своєчасно розпочатого лікування частіше закінчується смертю.

Великий Київ у Google News

підписатися