В Охматдиті допомогли 14-річному хлопчику, зробивши складну операцію зі стабілізації хребта

Автор: Любава Лисичкіна
21:18 22.04

Ще в 2019 році батьки хлопця помітили викривлення хребта. Протягом двох років дитина носила спеціальний корсет, проте для повної корекції деформації хребта необхідна була операція.

В Охматдиті допомогли 14-річному хлопчику, зробивши складну операцію зі стабілізації хребта
Світлодіодне освітлення

Про випадок розповіли у медзакладі.

Підліток страждав на деформацію хребта в сагітальній та фронтальній площинах. Рентгенологічні методи дослідження допомогли встановити С-подібний грудний кіфо-сколіоз із вершиною деформації на рівні 7 та 8 грудних хребців.

Невдовзі лікарями була призначена дата оперативного втручання.

Велике значення у такій ситуації має передопераційна підготовка, адже операція триває не менше 5 годин. Важливим етапом є приведення пацієнта у положення на животі, ретельна укладка та запобігання проблем із венозним відтоком та диханням.  

Операція проводилась під нейрофізіологічним моніторингом задля безпеки пацієнта. Після перевірки сигналів на нейромоніторингу розпочала свою роботу хірургічна бригада. Вони провели задню корегуючу стабілізацію хребта полісегментарною конструкцією «Nova Spine» під контролем інтраопераційної візуалізаційної системи КТ-сканування O-arm.

Після декількох годин оперативного втручання та доби в палаті післяопераційного спостереження дитину перевели у відділення ортопедії та травматології.

Зараз хлопець активно рухається та вже зовсім скоро після періоду реабілітації почне ставати на ноги, ходити та бігати. 

Відомо, півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу буквально застряг у серці захисника.

Великий Київ у Google News

підписатися