Про це інформує “Вечірній Київ”.
Зокрема, вчора, 12 квітня, за сприяння Департаменту суспільних комунікацій «День донора» відбувся у стінах відкритого громадського простору Vcentri Hub, що в Шевченківському районі (вулиця Володимирська, 51).
Від ранку кілька десятків людей вже заповнювали бланки на здачу крові. Серед них були й рятувальники другої та шостої частин Шевченківського районного управління ГУ ДСНС України у Києві. Надзвичайники на постійній основі долучаються до донорства. Їхня акція називається — «Рятівна кров».
Рятувальниця Даяна Радунська, розповідає, що коли дізналась про акцію — почала закликати колег йти здавати кров. У результаті, до заходу долучились 14 рятувальників та рятувальниць.
«Раніше в мене не було такого досвіду: сьогодні здаю вперше. Вирішила, що саме зараз треба поповнювати лави донорів, оскільки час та війна в країні вимагає того. Вірю, що моя кров комусь обовʼязково допоможе», — говорить Даяна.
Упродовж кількох годин здачі крові волонтери Червоного Хреста вимушені були деяких добровольців відпустити, оскільки ті мали понижений гемоглобін.
Загалом до акції долучились 48 мешканців столиці. З них тільки 41 людина дотрималась рекомендацій перед здачею крові. Хтось був донором вперше, а хтось — систематично долучається до подібних заходів. Серед досвідчених донорів — колеги Вікторія та Володимир.
Дівчина здала кров втретє. Перший раз вона зробила це для батька своєї подруги перед операцією. Потім з медцентру їй подзвонили через якийсь час та попросили ще раз допомогти з кровʼю. Сьогодні ж вона здає, оскільки розуміє, як в умовах війни це потрібно.
Володимир — донор вдруге. Перший раз він здавав кров на початку війни пораненим військовим. Нині він продовжує ділитись кровʼю з усіма, кого вона врятує.
Зібрану кров відправляють у лабораторію для детального аналізу та вже потім, при необхідності, її передають у київські лікарні для порятунку людей. А донори додатково отримали 43 гривні та 62 копійок компенсації на харчування на свою банківську картку.
Нагадаємо, у столиці за сталим графіком працюють виїзні бригади Київського міського центру крові. Відтак, мешканці та гості столиці, які бажають стати донорами крові, можуть зробити це у найближчому для них медзакладі.
Важливо. Щоби поділитися кров’ю можуть всі охочі віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг, зростом не менше 150 см. І які не мають хронічних захворювань та інфекційних хвороб. Протипоказаннями є низький гемоглобін та критичні дні у жінок.
Напередодні рекомендують виключити з раціону жирну їжу, вживати відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі, а також фрукти, соки, компот, житній хліб. У день здавання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.
У кожного донора забирають по 450 мл крові. При собі обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Після процедури волонтерам пропонують підкріпитися солодощами з гарячим чаєм чи червоним вином.