В однієї людини з шести протягом життя є ризик отримати гострий мозковий інсульт, – лікар

Автор: Любава Лисичкіна
21:17 Сьогодні

Через війну та інші фактори населення України значно зменшилося і не в останню чергу через інсульти.

В однієї людини з шести протягом життя є ризик отримати гострий мозковий інсульт, – лікар Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як зауважив лікар-невропатолог інсультного центру Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС Дмитро Гриниха, через війну та інші фактори населення України значно зменшилося і не в останню чергу через інсульти.

“За останні шість років маємо зниження кількості населення з майже 45 до 38 мільйонів. Поширеність гострого мозкового інсульту є достатньо високою. Загальна кількість інсультів, як ішемічних, так і геморагічних, становить близько 350 випадків на 100 тисяч населення. Це дуже поширюване захворювання з високою інвалідизацією та смертністю. В однієї людини з шести протягом життя є ризик отримати гострий мозковий інсульт. І попри первинну профілактику позитивних зрушень у світовій статистиці немає”, – наголосив Гриниха.

Інсульт є другою причиною смертей і першою для інвалідизації дорослого населення в Україні, а підвищений артеріальний тиск є головним ризиком для виникнення інсульту. Таку думку висловив керівник інсультного центру Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС Дмитро Лебединець.

“У пацієнтів, у яких тиск менший, ніж 120 і 70 мм ртутного стовпчика і яким більше ніж 40 років, повинні кожні три роки вимірювати артеріальний тиск, а якщо є додаткові ризики, то кожен рік. Якщо у людини артеріальний систолічний тиск становить 120-139 мм ртутного стовпчика, а діастолічний 70-89 мм, то вже є серцево-судинний ризик. Гіпертензія — це від 140 й 90 мм ртутного стовпчика, і у таких пацієнтів треба постійно контролювати артеріальний тиск”, – зазначив Лебединець.

 До слова, кияни досі активно хворіють на коронавірус – літо було багатим на інфекції.

Великий Київ у Google News

підписатися