В обстріляному Ірпені люди масово збувають квартири

Автор: Марина Максенко
12:59 25.03.2022

З початку війни місто Ірпінь у Київській області потерпає від обстрілів та руйнувань з боку російських фашистів, але в інтернеті можна побачити десятки оголошень про терміновий продаж нерухомості.

В обстріляному Ірпені люди масово збувають квартири Фото: Богдана Гайворонська
оренда квартири Київ

Про це повідомляє «Сьогодні».

З початку воєнних дій в Україні припинив роботу Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, а це означає, що ані продавці, ані покупці не можуть укладати договори з купівлі/продажу об’єктів нерухомого майна.

Теоретично продати житло можна, однак це може обернутися проблемами. Така операція під час війни не підкріплена юридично, а тому створює ризики як для покупців, так і продавців житла.

На OLX, є купа нових оголошень про продаж квартир у цьому місті. Багато з них мають позначки “терміново” та дуже привабливі описи.

Ціни на квартири в Ірпені різні. Наприклад, 20 березня було опубліковано оголошення з підписом “Терміново. Зниження ціни”. Власники пропонують однокімнатну квартиру площею 36,4 м кв. на 5 поверсі за 39 900 доларів (1 173 951 грн).

Також було опубліковано ще декілька повідомлень про “шикарні квартири” з “терміновим продажем” та “акцією”.

Одну з них – однокімнатну на 35 м кв. поруч з усією інфраструктурою – продають за 35 000 доларів (1 029 781 грн).

Другу, чотирикімнатну з панорамними вікнами площею 84 м кв., також поруч з магазинами, кафе, освітніми закладами та зупинками для транспорту, продають за 49 800 доларів (1 465 232 грн). А до цього пропонують іще й акцію: розстрочку на 24 місяці. І якщо одразу внести 50% від суми, то залишок можна буде доплатити без урахування здорожчання.

Оголошень про квартири в Ірпені з підписами “готові на торг”, “великі знижки”, “акція” тощо ще дуже багато.

Також 25 березня почали з’являтись повідомлення про продає квартир у Гостомелі.

Після початку війни в західну Україну ринув потік переселенців з регіонів, де ведуться активні бойові дії та, відповідно, з’явився ажіотажний попит на житло.

Цим вирішили скористатися недобросовісні люди і багато хто завищив ціни на оренду житла в кілька разів, а подекуди навіть влаштовували аукціони перед переселенцями “хто дасть більше”.

У зв’язку з цим місцева влада пообіцяла відключати такі квартири від усіх комунікацій і навіть пригрозила приватизацією.

Держава ж пообіцяла влаштувати масові податкові рейди та оштрафувати всіх неплатників податків.

Великий Київ у Google News

підписатися