В обміні полоненими «1000 на 1000», який може відбутися найближчим часом, про цивільних не йдеться – омбудсмен

Іноді, бувають виняткові ситуації, додав уповноважений Верховної Ради з прав людини. І витягти цивільних українців вдається.

Про це розповів Дмитро Лубінець.

Щодо можливого великого обміну полоненими «1000 на 1000», то, як запевнив Лубінець, українська сторона повністю готова до нього.

«Від української сторони точно жодної затримки не буде. З іншого боку, ми всі розуміємо, з ким ми домовляємося – це російська сторона, і ні в чому не можна бути впевненим. Тим не менш, ми зі свого боку працюємо», – запевнив Лубінець.

Щодо цивільних – це питання не лише не врегульовано, а, згідно з Женевськими конвенціями, прямо прописано, що країна, яка окупувала частину іншої країни, не має права затримувати цивільних громадян, зауважив Лубінець. Але, на жаль, у міжнародному гуманітарному праві немає відповіді на запитання – як же реагувати, якщо РФ продовжує цю незаконну практику, додав він.

 Україні вдається вийти на домовленості й щодо повернення цивільних.

«Станом на сьогодні вдалося повернути 174 цивільні особи. Так, це не велика цифра у порівнянні з тим, скільки тисяч перебуває цивільних громадян України в російському полоні. Це одне з питань, яке постійно проговорюється на рівні нашої держави й керівництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими», – зауважив Лубінець.

Відомо, на Київщині відкрили найбільший в Україні центр реабілітації військових.