В Михайлівському соборі провели в останню путь автора пісень Kozak System Гліба Бабіча (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Марія Супрун
17:55 05.08

В Києві прощаються із Глібом Бабічем – військовим, волонтером, поетом та автором багатьох пісень українського гурту Kozak System, очільником ГО «Res_Publica. Брати по Зброї».

В Михайлівському соборі провели в останню путь автора пісень Kozak System Гліба Бабіча (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Церемонія прощання з героєм відбувається у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва, повідомляє кореспондент “ВК”.

Гліб Бабіч (позивний «Лєнтяй») загинув 28 липня, коли захищав країну від російських окупантів.

Провести воїна в останню путь прийшли багато людей. Були рідні та побратими бійця.

Також був присутній п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко.

Із 2014 року Гліб прийшов 6 ротацій. І коли я, як Верховний Головнокомандувач, вперше зустрів командира підрозділу вогневої підтримки 10-ї гірсько-штурмової, то одразу побачив масштаб особистості Гліба. Він був дуже-дуже небайдужий. Йому до всього було діло. Тому він і отримав такий іронічний позивний «Лєнтяй»“, – зазначив Порошенко.

За словами Порошенка, Глібу було діло і до війни, до фронту. І він ініціював проект по встановленню відеоспостереження, яке врятувало життя десятків українських бійців. Йому було діло до об’єднання нації. І він це робив і як виконавець, і як поет. Гліб був цементом, який створював потужний фундамент навколо себе. Йому боліло серце за Україну.

Коли військові виносили труну із собору, люди встали на коліна.

Гліб Бабіч народився 2 березня 1969 року в Миколаєві. До 2014 року займався бізнесом, писав музику і тексти пісень. Мав у рідному місті студію звукозапису, де записувалися українські та закордонні музиканти. Потім пішов добровольцем в АТО, заснував волонтерську ветеранську організацію “Республіка. Брати по Зброї”. Писав тексти пісень для різних українських гуртів, зокрема для Kozak System. Найвідоміша його пісня “Подай зброю” – гімн 10-ої гірсько-штурмової бригади. У 2021-му Гліб Бабіч випустив збірку віршів про війну, а 2022-го Kozak System записали кліп на пісню “Мольфар”, слова до якої написав Бабіч.

Нагадаємо, раніше у Михайлівському соборі попрощалися з розвідником “Фанатом” (ФОТО, ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися