Робота представлена на виставці «Червоне – то любов», що проходить у музеї.
Як повідомили у КМДА, авторка роботи – відома українська майстриня Тетяна Кузьмич (Кашуба). Робота представлена на виставці «Червоне – то любов», що проходить у музеї.
Червона витинанка довжиною 10 метрів створена у стилі традиційної української вишивки, з використанням автентичних орнаментів.
Мета проєкту – не лише популяризувати українське народне мистецтво, а й підкреслити його роль як невід’ємної частини нашої ідентичності. В умовах війни така культурна ініціатива стає потужним інструментом підтримки, національного єднання та опору.
Витинанки – це давнє українське мистецтво вирізання з білого або кольорового паперу інтер’єрних прикрас: орнаментальні, фіґурні, сюжетні, ажурні, силуетні. Походить від слова “витинати”, тобто “вирізати”.
Витинанками можна прикрашати житло на свята: вікна, двері, стіни, полиці, каміни. Сучасна витинанка також використовується для сувенірів, листівок та буклетів.
Українським витинанкам притаманні чіткі візерунки та лаконізм форми, дзеркальна симетрія, узагальнене силуетне зображення без натуралізму.