Немає потреби панікувати завчасно, наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
“Поки що, до 1 жовтня, це відтермінування, воно взагалі не діє. А з 1 жовтня вже є напрацювання, і ми робимо все можливе для того, щоб з 1 жовтня власне ніякої обов’язкової постановки на (військовий) облік не було“, – сказала в ефірі національного телемарафону.
Вона додала, що Збройні сили на сьогодні мають потребу у таких спеціальностях, як медичні працівники, кухарі, радіоелектронщики.
За словами Маляр, “добровільна” постановка на облік передбачає, що “мотивовані” жінки зможуть самостійно прийняти рішення щодо військового обліку.
Напередодні, 4 вересня, Маляр повідомила, що Міноборони працює над відповідним законопроєктом, але наразі постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Через це Міноборони разом з Генштабом не можуть її змінити самостійно – зараз це повноваження парламенту.
Читайте також: Неподобство та знущання! Зеленського закликали скасувати наказ про військовий облік жінок
Довідково. Міноборони 11 жовтня 2021 року схвалило наказ №313 “Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних”. До переліку професій, представниці яких стануть військовозобов’язаними, включено журналісток, програмістів, музикантів, працівниць ресторанів і готелів, бухгалтерів та багатьох інших. Наказ поширюється на українок віком від 18 до 60 років.
22 січня 2022 року Міноборони розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок. Зокрема, у новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановки на військовий облік. 31 серпня Міноборони передало Верховній Раді пропозиції щодо військового обліку жінок.
Читайте також: Поліцейські Києва провели рейди нічними клубами, майже 120 громадян отримали повістки