Київраді запропонували мораторій на російськомовний культурний продукт

Автор: Володимир Хлєбников
12:19 01.07.2022

Депутати Київської міської ради пропонують встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в межах столиці.

Київраді запропонували мораторій на російськомовний культурний продукт
Світлодіодне освітлення

Відповідний проєкт рішення за ініціативи депутата фракції “Голос” Вадима Васильчука вже зареєстровано в Київраді.

За словами Васильчука, проєкт рішення розроблено “у зв’язку з гострою потребою захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається знищити українську ідентичність, національну культуру, традиції, звичаї та історію“.

Необхідно заборонити публічне використання та демонстрацію російськомовного культурного продукту. Зокрема це російські книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, аудіопродукція, твори та документи на новітніх носіях інформації, вистави, концерти, культурно-освітні послуги“, – вважає депутат.

Він також нагадав, що на окремому фронті “ми маємо захищати українські об`єкти матеріальної та духовної культурної спадщини, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення“.

Водночас депутат наголосив, що наразі є дуже важливими такі аспекти: унеможливлення ескалації напруги в суспільстві та посилення захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів ворога.

Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у столиці буде діяти до моменту повного припинення окупації території України, додав Васильчук.

Як писав “ВК“, 19 червня Верховна Рада заборонила звучання російської музики в українських медіа та у громадському просторі.

Великий Київ у Google News

підписатися