Про це повідомляє ТСН.
Територію навколо приміщення закладу культури нещодавно прибрали від кіосків. Тепер кінотеатр можуть побачити численні пасажири, які прибувають у Київ маршрутками та приміськими автобусами. Стінопис – це як подяка нашим воїнам за наш захист та життя.
На малюку зображені соняшники та Покрова Пресвятої Богородиці, яка своїм покровом закриває українських захисників від куль та небезпеки. А ще – чорні лелеки, які відлітають в далечінь – душі загиблих військових.
Частину кінотеатру прикрашає легендарна фраза Степана Бандери: “І прийде час, коли один скаже: “Слава Україні!”, а мільйони відповідатимуть “Героям слава!”.
“Роботу завершено. Нам залишилось покрити малюнок лаком, щоб зберегти його від негоди”, – розповідає автор ідеї муралу Євгенія Фуллен.
Малюнок на кінотеатрі “Екран” створювався за власної ініціативи та кошт цілої команди митців, які з квітня працювали над його створенням. Вони сподіваються, що невдовзі запрацює і сам кінотеатр, який київські чиновники обіцяли відновити.
Приміщення закладу культури вдалося повернути місту у 2020 році. Від кінотеатру залишились лише стіни і, найімовірніше, його доведеться відновлювати з нуля, тим більш, що “Екран” пережив декілька пожеж.
Цікаво, що “Екран” не найстаріший у столиці. В Києві був ще один кінотеатр “Екран”, він працював з 1911 року, але знаходився в іншому місці. А “Екран” на Берестейському проспекті (колишня назва – проспект Перемоги) був побудованій у 1916-1917 роках. Назва цього кінотеатру дійсно найстаріша у Києві, а ось найстарішим кінотеатром є “Ліра” на Львівській площі. Його приміщення було збудоване 1913 року.
Нагадаємо, у центрі Києва з’явився мурал на честь українського воїна-героя Олександра Мацієвського.