В Києві зростає кількість хворих на COVID-19. Містянам нагадали про вакцинацію

Автор: Марія Супрун
11:46 25.07.2022

За минулий тиждень у столиці на COVID-19 захворіло вдвічі більше містян, ніж на позаминулому.

В Києві зростає кількість хворих на COVID-19. Містянам нагадали про вакцинацію

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Так, за її словами, із 11 до 17 липня було зареєстровано 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня – вже 245.

«Також є тенденція до збільшення госпіталізованих, отже спостерігаємо збільшення випадків тяжкого перебігу хвороби», – зазначила Гінзбург.

Вона зауважила, що таке стрімке підвищення рівня захворюваності за один тиждень влітку має насторожити та змусити вчергове згадати про заходи безпеки, насамперед про найефективнішу профілактику цієї небезпечної хвороби – вакцинацію.

Наразі в Києві працює 112 вакцинальних пунктів, тож кожен охочий може прийти до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги або Консультативно-діагностичного центру та зробити першу, другу чи бустерну дозу. Продовжується також робота центрів масової вакцинації у торговельних центрах, а саме: в «Гулівері», «River Mall», універмазі «Україна» та інших.

Гінзбург нагадала, що нещодавно в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.

Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Проте навіть проведена вакцинація з дотриманням рекомендованих термінів не привід нехтувати добре знайомими, але трохи забутими заходами безпеки: за можливості уникаємо скупчення людей у закритих приміщеннях, в укриттях під час «тривоги» надягаємо медичні маски, слідкуємо за гігієною рук. 

Нагадаємо, українцям продовжили термін дії COVID-сертифікатів.

Великий Київ у Google News

підписатися