Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Так, за її словами, із 11 до 17 липня було зареєстровано 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня – вже 245.
«Також є тенденція до збільшення госпіталізованих, отже спостерігаємо збільшення випадків тяжкого перебігу хвороби», – зазначила Гінзбург.
Вона зауважила, що таке стрімке підвищення рівня захворюваності за один тиждень влітку має насторожити та змусити вчергове згадати про заходи безпеки, насамперед про найефективнішу профілактику цієї небезпечної хвороби – вакцинацію.
Наразі в Києві працює 112 вакцинальних пунктів, тож кожен охочий може прийти до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги або Консультативно-діагностичного центру та зробити першу, другу чи бустерну дозу. Продовжується також робота центрів масової вакцинації у торговельних центрах, а саме: в «Гулівері», «River Mall», універмазі «Україна» та інших.
Гінзбург нагадала, що нещодавно в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.
Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
Проте навіть проведена вакцинація з дотриманням рекомендованих термінів не привід нехтувати добре знайомими, але трохи забутими заходами безпеки: за можливості уникаємо скупчення людей у закритих приміщеннях, в укриттях під час «тривоги» надягаємо медичні маски, слідкуємо за гігієною рук.
Нагадаємо, українцям продовжили термін дії COVID-сертифікатів.