В Києві збільшилась середня зарплата: в яких галузях заробляють найбільше

Автор: Володимир Хлєбников
13:24 28.01

У листопаді 2021 року розмір середньої номінальної зарплати штатних працівників підприємств, установ та організацій в Києві становив 21 144 грн. Це у 3,5 раза вище рівня мінімальної заробітної плати – 6000 грн.

В Києві збільшилась середня зарплата: в яких галузях заробляють найбільше

Такі дані оприлюднені в інформаційному бюлетені Головного управління статистики Києва, який є в розпорядженні “ВК”.

Нарахування за одну відпрацьовану годину в листопаді становили 137,65 грн, що на 5,4% менше, ніж у жовтні того ж року. Разом з тим Разом з тим у листопаді заробітна плата проти жовтня збільшилася на 3,2%, а проти листопада 2020 р. – на 20,3%.

Найбільшою була заробітна плата працівників підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів; установ державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування; підприємств з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів; сфери інформації та телекомунікацій. Перевищення заробітної плати відносно середнього рівня по економіці в зазначених видах діяльності становило 1,6–1,7 раза“, – йдеться в документі.

Читайте також: Демографія Києва: народжуваність впала, а число померлих – помітно зросло

Водночас заробітна плата працівників підприємств текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів; тимчасового розміщування й організації харчування; будівництва; виробництва електричного устатковання; виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання, а також металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання не перевищувала 60,8% від середнього рівня по економіці.

Індекс реальної заробітної плати (з урахуванням змін споживчих цін) у листопаді 2021 року у порівнянні з жовтнем становив 102,6%, відносно листопада 2020 року – 109,0%, а у січні-листопаді 2021 р. відносно відповідного періоду попереднього року – 109,9%.

Як писав “ВК”, станом на січень 2022 року середня зарплата в Києві становить 18 тисяч гривень. Найбільше отримують працівники IT-сфери – до 85 тисяч гривень.

Читайте також: Мігранти не допомогли. Чисельність населення Києва зменшилася

Великий Київ у Google News

підписатися