Відкриття пам’ятника було присвячено 103-річчю з дня народження видатного українського науковця.
Також в Солом’янському районі столиці відкрили барельєф на будинку, де народився і проживав Борис Євгенович, і дошки у зв’язку з присвоєнням Державному політехнічному музею імені Бориса Євгеновича Патона.
Родина Бориса Патона довгий час мешкала на території КПІ. В професорській квартирі майбутній вчений народився і навіть був охрещений в інститутській церкві. Все своє дитинство Борис Євгенович провів в науковому середовищі. Саме тут він здобув вищу освіту. Захистив дипломний проєкт 22 червня 1941 року. Все це пояснює міцний зв’язок з КПІ ім. Ігоря Сікорського, яким науковець опікувався протягом свого насиченого життя.
Крім того, в КПІ підготували документальний фільм «Патони та КПІ» про життя і творчість легендарних науковців Євгена та Бориса Патонів.
Борис Євгенович Патон пішов з життя 19 серпня 2020 року у віці 102 роки. З 1962 року він був незмінним президентом Національної академії наук України та Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року. Патон — доктор технічних наук (1952), автор і співавтор понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), понад 1 200 публікацій, зокрема 20 наукових монографій.
Як повідомлялося, на Байковому кладовищі в Києві планують відкрити надгробний пам’ятник Борису Патону.
Фото: Пресслужба Солом’янської РДА