В Києві відкрили алею пам’яті Георгія Ґонґадзе

Автор: Любава Лисичкіна
21:44 16.09

Георгій Ґонґадзе – український журналіст, засновник інтернет-видання “Українська правда”. Він зник 16 вересня 2000 року.

В Києві відкрили алею пам’яті Георгія Ґонґадзе Фото: Анастасія Мантач
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться на сторінці Премії імені Георгія Ґонґадзе в Фейсбуці.

“Сьогодні в Києві відкрили алею пам’яті Георгія Ґонґадзе та провели меморіальну акцію”, – йдеться у повідомленні.
Спікерами акції стали журналістка Мирослава Барчук, правозахисниця Валентина Теличенко, журналіст Михайло Ткач, голова правління ZMINA. Центр прав людини Тетяна Печончик, директорка Інституту Масової Інформації (ІМІ) Оксана Романюк, виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності • Maidan Museum Ольга Сало, фоторепортер Стас Козлюк.

“В умовах агресивних спроб Росії вкотре прив’язати нас, українців, до себе, важливо повертатися не просто до витоків історії, а до конкретних особистостей. Людей, які були рушіями зміни, які стали поштовхом до історичних змін. Георгій був саме таким. Алея, яку ми відкриваємо у Києві на Контрактовій, якраз і має продемонструвати внесок Ґонґадзе у ті трансформації, які пережила і переживає Україна”, — повідомила команда Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Після відкриття Алеї пам’яті учасники вирушили до церкви Миколи Набережного на Подолі покласти квіти на могилі Георгія Ґонґадзе.

 
Виставка доступна до 22 вересня на Контрактовій площі.

Історія:

 

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.

У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

Великий Київ у Google News

підписатися