Про це повідомляє «Великий Київ».
За участі депутатів та представників громадськості в Київраді пройшла нарада щодо розроблення правил проведення марафонів в столиці.
Про її результати розповів заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтин Усов:
«У Києві щороку проходить півтора десятка марафонів. Задля них перекривають цілі вулиці, квартали, а інколи й мости.
Рішення про перекриття приймаються у ручному режимі, спираючись на нічим не підтверджену кількість учасників забігу, «зі стелі» заявлену організаторами, або за дзвінком людей, які знають, кому дзвонити в мерії.
Оцінка виправданості перекриття міста для кожного конкретного випадку – не проводиться. Невдоволення громадян ллється рікою, як і нерозуміння, за якими принципами Київ робить свою роботу. Так більше не буде.»
За дорученням мера Києва буде затвердить на 2022–2026 роки чіткі вимоги та умови перекриття доріг для проведення марафонів. Оголошено, що організатори отримуватимуть зелене світло лише, якщо місто доходитиме висновку про пропорційність між користю від заходу і його впливом на транспортну систему.
Вже розроблено і найближчим часом планується затвердити чіткі математичні критерії впливу на роботу дорожньо-транспортного комплексу, які досліджуватимуться перед прийняттям рішення про перекриття:
- відстань перекриття руху;
- тривалість перекриття;
- місце проведення масового заходу (територіальна зона);
- кількість учасників масових заходів;
- тип перекриття руху (повне або часткове);
- наявність соціальної складової;
- день проведення заходу (робочий або вихідний чи святковий).
Щоб перекриття руху під час проведення марафонів корелювалося з реальною кількістю учасників, діятиме прозора система їхнього підрахунку, а дані будуть верифікуватися.
«Проведення в Києві марафонів, напівмарафонів, забігів на 10 км та “фанових” забігів – необхідність для європейської столиці. Це популяризує здоровий спосіб життя, привносить у місто інвестиції й підвищує його репутацію.
Але місто-мільйонник не може собі дозволити перекривати 40 км вулиць для 500 осіб в пікову годину у будній день» – резюмує Усов.
Повний концепт правил і механізмів обіцяють оприлюднити найближчим часом.