В Києві пройде акція пам’яті Георгія‌ ‌Гонгадзе – деталі

Автор: Марія Супрун
11:08 14.09

В Києві пройде акція пам’яті засновника “Української правди” Георгія‌ ‌Гонгадзе. Її організовує ‌‌Премія‌ ‌імені‌ ‌Георгія‌ ‌Гонгадзе ‌у‌ ‌партнерстві‌ ‌з‌ ‌‌Центром‌ ‌прав‌ ‌людини‌ ‌ZMINA‌.‌

В Києві пройде акція пам’яті Георгія‌ ‌Гонгадзе – деталі

Як повідомляють організатори у Facebook, акція пройде 16 вересня об 11:00 в ‌Іллінському‌ ‌сквері‌ та буде приурочена‌ ‌до‌ ‌21-х‌ ‌роковин‌ його ‌вбивства‌.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники, згадають, який внесок Ґонґадзе зробив в розвиток української журналістики, а також нагадають, як насильницька смерть та її розслідування вплинули на медіаспільноту, українське суспільство та державу.

Під час акції буде буде‌ ‌озвучено‌ ‌звернення‌ ‌правозахисних‌ ‌та‌ ‌медійних‌ ‌організацій‌ ‌до‌ ‌української‌ ‌влади‌ ‌із‌ ‌закликом‌ ‌ефективно‌ ‌й‌ ‌прозоро‌ ‌розслідувати‌ ‌вбивство‌ ‌Гонгадзе‌ ‌та‌ ‌інших‌ ‌українських‌ ‌журналістів,‌ ‌виконати‌ ‌вимоги‌ ‌Комітету‌ ‌міністрів‌ ‌Ради‌ ‌Європи‌ ‌у‌ ‌справі‌ ‌вбивства журналіста.

Нагадаємо, Георгій Ґонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Ґонгадзе. Поховали Ґонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Ґонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув’язнення. А 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Ґонгадзе. Цього року Верховний суд залишив у силі довічне ув’язнення Пукача за вбивство Ґонгадзе.

У вересні минулого року на столичному Хрещатику відкрили меморіальну дошку, присвячену засновнику “Української правди”, журналісту Георгію Гонгадзе (ФОТО). 

Великий Київ у Google News

підписатися