Про це повідомила начальниця відділу управління освіти Шевченківського району Тетяна Лісник.
За її словами, протягом 15 днів комісія, до складу якої входять представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, поліції, цивільного захисту адміністрації та члени управління освіти, перевірятимуть, скільки закладів освіти мають укриття на випадок оголошення повітряної тривоги.
“Після об’їзду будемо розуміти скільки закладів мають укриття і будемо розуміти, скільки закладів належатимуть до укриття найближчого. Якщо (відстань) 100 метрів, то це реально, тоді вони також працюватимуть. Якщо ні, то, мабуть, розглядатимемо варіант змішаного навчання (коли діти з одного закладу відвідують інший навчальний заклад)“, – цитує слова Лісник “Суспільне”.
Укриття столичного дитсадку №155
Наразі вже перевірено садочок №155 та школу №97. Обидва заклади освіти мають підвальне приміщення. У дитсадку укриття вже повністю облаштоване усім необхідним. Натомість у школі ще тривають роботи, однак директор запевняє, що до 1 серпня їх завершать.
Читайте також: В українських школах можуть запровадити навчальні зміни
Крім того, освіті заклади столиці перевіряють на техногенну, екологічну та пожежну безпеки. Начальник чергової зміни ДСНС Київської військової адміністрації Тарас Поліщук роз’яснив, що в укриттях для дітей та освітян обов’язково мають бути: вода, їжа, медикаменти, вентиляція, вбиральня.
У Шевченківському (районі) є лише 33 укриття, які навіть на карті позначені. Також є підвали, де можна буде пересидіти 2-3 години, як от 97 школа”, – повідомив Поліщук.
Під час першої “хвилі” перевірок відповідна комісія вказує представникам закладів освіти на проблеми, пов’язані з облаштуванням укриттів. Вже у серпні комісія знову проведе перевірку шкіл та дитсадків задля розуміння безпекової ситуації.
Раніше “ВК” писав про те, як столичні школи готуються до 1 вересня.
Читайте також: Навчальний рік в університетах розпочнеться з 15 серпня